Facebook
התקשרו עכשיו: 058-5511221

יער - רוקחות טבעית ידידותית

גדי והודיה 

 

 

 

   אנחנו הודיה וגדי, מתגוררים בקיבוץ יחד, קיבוץ קטן ומקסים בגליל.  

 גדי-  נולדתי  באבן יהודה וגדלתי בין הפרדסים לשדות. בתור ילד אהבתי לבלות מחוץ לבית ותמיד התרגשתי לצאת לטייל. היינו יוצאים להרבה טיולים בארץ, זכורה לי ההתרגשות כשמדריך הטיול היה מסביר ומגלה לנו צמח חדש שאפשר להשתמש בו להכנת תה, וכנראה שכבר אז הייתה לי משיכה לצמחי מרפא . כשגדלתי הפכתי מדריך בעצמי והרביתי לטייל בארץ. לפני מספר שנים יצאתי לקורס ההדרכה של ארגון "שומרי הגן" שבמהלכו גיליתי חיבור חזק ביותר לטבע ברבדים עמוקים ממה שחשבתי שאפשר להגיע. כיום אני מדריך בשומרי הגן. בשנה שעברה החלטתי לצאת לשנת לימוד שנקראת "פריזמה 21-אקדמיה לחיים" בישוב מעלה צביה. פריזמה נתנה לי הזדמנות לממש את היכולות שלי בצורה יותר מלאה ולהתקרב יותר לעצמי.  במהלך השנה פגשתי את הודיה  בת זוגתי היקרה.

 

 הודיה- נולדתי וגדלתי בירושלים. בבגרותי עברתי לת"א ללמוד משחק. במהלך הלימודים החלטתי לעצור, לעזוב את החיים האינטנסיביים ולעבור למעלה צביה, ישוב קסום בגליל. במעלה צביה השתתפתי בתוכנית שנתית שנקראית "פריזמה 21-אקדמיה לחיים", שנה שאתה מקדיש לעצמך ולחיבור עם העולם סביבנו. שנה זו היתה מאוד משמעותית עבורי ופתחה בפני שער לבחור את החיים שאני רוצה לחיות. בנוסף, המעבר מהעיר לכפר חשף בפני את החיבור לטבע. עולם חדש של צבעים, ניחוחות והמון עוצמה נגלה לפני, וככל שהזמן עובר, הטבע מגלה לי עוד פנים קסומים ועמוקים שבו.  במהלך שהותי במעלה צביה פגשתי את גדי, בן זוגי, ומשם החלה הרפתקאה מדהימה שאני נמצאת בתוכה עד היום. כיום גדי ואני מתגוררים בקיבוץ יחד.

 

אז אתם שואלים את עצמכם- איפה יער בכל הסיפור הזה…

אז ככה, יער נולדה בזכות זוג חברים היקרים לליבנו- שיר קורן ואיתמר יחיאל.

שיר ואיתמר יצאו לקורס רוקחות טבעית וביתית עם עידו קרן, והתאהבו בעולם צמחי המרפא. בסיום הקורס הם החלו לקנות מה שצריך על מנת לרקוח והחלו במלאכה מתוך רצון להכין לעצמם ולחברים מוצרי היגיינה ורוקחות טבעיים. די במהרה הם ראו שהביקוש למוצרים טבעיים ואיכותיים הוא גדול, והחלו לרקוח עוד ועוד…

וכך נולדה יער- רוקחות טבעית ידידותית.

יער הועברה אלינו מחברינו הטובים וזו היתה עבורנו הזדמנות יקרה מפז להיפתח, לחוות ולגלות את העולם המופלא של צמחי המרפא. את כל המוצרים אנו רוקחים בביתנו הקט בקיבוץ יחד. 

 

יער רוקחות טבעית ידידותית- קצת על השם…

 יער מסמל מבחינתינו שפע, חיים, איזון, הרמוניה, מיסתורין, קסם. בנוסף היה חשוב לנו להוסיף גם את ה"ידידותית" משתי סיבות חשובות: 

הסיבה הראשונה היא שאנו מתחייבים לשמור על טביעת רגל אקולוגית קטנה ככל שביכולתינו.

הסיבה השניה היא, ההבנה והדיוק שאכן כל החומרים שבכדור הארץ (גם פלסטיק) הם טבעיים…. שהרי  הם מגיעים מכאן. ההבדל הוא שיש חומרים שהגוף שלנו מכיר ויודע להתמודד ולעבוד איתו. הגוף עבר איתו אבולוציה, התפתח איתו ואילו ישנם חומרים שממש לא מוכרים לגופנו. לכן כל המוצרים שלנו הם עם חומרים ידידותיים לגופנו.

לדוגמא, מרווה- צמח שמטפל בגופנו כבר מאות אלפי שנים.. הגוף מכיר אותו… לעומת חומרים אשר נוצרו בעשרות השנים האחרונות במעבדה שלא תמיד הם הכי ידידותיים לגופנו (אך עדין הם נמצאים במוצר הקוסמטיקה, רוקחות, מזון…).    

 

 

 

 

עידו קרן- הרבליסט קליני מוסמך, מטפל בצמחי מרפא, מדריך ב"שומרי הגן" והרבליסט הבית של "יער"

את לימודי בתחום צמחי המרפא התחלתי באופן אוטודדיקטי בשטח, מאנשים, ספרים ועוד…

לאחר מכן נרשמתי ולמדתי במכללת ברושים של אוניברסיטת ת"א, הטובה ביותר בארץ בתחום זה, לדעתי.

סיימתי את הלימודים בהצטיינות והתחלתי לטפל באנשים תוך כדי הקמתי מעבדה קטנה בבייתי בה אני רוקח תמציות למטופלי ומוצרים לשימושי בבית- כגון סבונים, משחת שיניים, דאודורנט, מבשם אוויר, אפטר שייב, משחות רפואיות, קרמים ועוד…

היום אני גר בנהלל עם אישתי היקרה- נעה. אני מטפל באנשים, מרצה במכללת ברושים בת"א. ומעביר הרצאות, טיולי ליקוט, סדנאות רוקחות וקורסים מתקדמים לרוקחות וטיפול ביתי. חשוב לי לשים דגש על איכות החומר הצמחי ואיכות המיצוי, מעדיף ללקט מה שאפשר, משתמש במוצרים אקולוגים/אורגנים בלבד.

לא משתמש בצמחים בסכנת הכחדה.

 שיר ואיתמר- מקימי ובעלי "יער" היו תלמידים בקורס הרוקחות הראשון שהעברתי ושם נוצרו היסודות ל"יער"…

בהמשך יזמו את קורס הרוקחות השני, ואנו בקשר הדוק לגבי הרכבי צמחים, שיטות מיצוי, רכישת מוצרים ועוד…

 אני יודע איך מפיקים את המוצרים ב"יער" ואני יכול לומר בביטחון שאלו מוצרים ברמה הגבוהה ביותר שניתן להשיג, באיכות מעולה ובמחיר מצחיק…

בשל האיכות הגבוה של מוצריהם לעיתים אני חושב להפסיק להכין בעצמי ולרכוש מ"יער" את המוצרים שלהם…

אין ספק שבכל הנוגע להכנת מוצרים לשימוש יומיומי כמו סבונים ודאודורנט- התלמיד עלה על מורו, הם שיכללו, שידרגו ודייקו את המוצרים שלמדו להכין.

מומלץ בחום!

מוזמנים להיות בקשר, להצטרף לרשימת התפוצה שלי שיוצאת אחת להרבה זמן עם אירועים בהקשר הנ"ל, מוזמנים לבקר באתר שלי וגם להגיע לביקור בתאום…

תהיו בריאים בעולם בריא…

עדו- www.ikherbs.com   ikherbs@gmail.com    0525013908